A látványcsapatsportok támogatási rendszerét felhasználva, a KSK Delfin Vízisport Klub segítségével, együttműködésben a vízilabda szövetséggel és a BorsodChemt Zrt. támogatásával, jelentős városi forrással kiegészítve Kazincbarcika önkormányzata 2019 őszén indítja meg a beruházást, melynek részeként a jelenlegi Csónakázó-tó környékén egy három szintes vízi komplexum és egy hozzá kapcsolódó jégcsarnok kap helyet.
Szitka Péter polgármester elmondta, hogy a kazincbarcikai strand bezárását követően nem lett volna ésszerű és gazdaságos megoldás annak a területnek a megújítása.
– Tisztában vagyok vele, hogy a kazincbarcikaiak évek óta vágynak nyári, vizes helyre, de lássuk be, nem lett volna felelősségteljes döntés, ha a strand bezárását követően több száz millió forintot költöttünk volna a műszakilag leromlott eszközpark és a terület újítására úgy, hogy az gyakorlatilag csak a kültéri medencék fejlesztését és a strand funkciót foglalta volna magában. Számos panasz érkezett a akkoriban a látogatóktól, hogy a szolgáltatások már nem annyira színvonalasak vagy éppen ruhában fürdenek a medencében. Sokkal inkább abban gondolkodtunk, hogy egy komplex wellness és rekreációs központ létrehozása lenne célszerű a város egyik központi területén, mely egyszerre oldja meg az uszoda kérdését, ezzel a gyermekek vízhez szoktatását, úszásoktatását, vagy esetlegesen sportolók vagy mozgásszervi betegségekben szenvedők rehabilitációját, kültéri részei pedig strandként üzemelhetnek. Olyan helyet álmodtunk meg, amely turisztikailag is jelentős vonzerő lehet a város számára – nyilatkozta Szitka Péter polgármester.
A rendkívüli környezetbe tervezett épületegyüttesben két tanmedence, egy 50 méteres versenymedence, több száz négyzetméteres wellness- és rekreációs részleg finn és infraszaunával, sószobával, pezsgőfürdővel, illetve két fittness- és egy nagy méretű rendezvényterem is helyet kap. A modern megoldásokkal kialakított, vízmélység-változtatásra lehetőséget adó tanmedencék az óvodás és iskolás korú gyermekek vízhez szoktatását, azt követően úszástanulását segítik majd a már elindított városi, „Tanuljunk úszni” program keretén belül, és az új létesítmény teret enged az értelmi és testi fogyatékkal élők nevelési programjának megvalósításához is.
A Delfin Vízisport Klub utánpótlás csapatai kiváló környezetben végezhetik a felkészülést, továbbá a komplexum nemzetközi vízilabda mérkőzések és úszóversenyek helyszíneként is funkcionálhat.
A kültéri, második emeleti napozóteraszról csodás látvány nyílik a Csónakázó-tó és az Ebecki-Várhegy-tető felé, a kültéri strandon pedig csúszda, strandröplabda pálya és kültéri fitness eszközpark is várja majd a látogatókat. A beruházás keretén belül közel 300 parkolóhely kerül kialakításra. A vízi komplexum és a leendő jégcsarnok épületegyüttes egymás energiáit felhasználva gazdaságosabb működést tesz majd lehetővé.